SVETOVNI DAN OTROKA

20. november zaznamuje dan, na katerega je leta 1959 Generalna skupščina sprejela Deklaracijo o otrokovih pravicah in leta 1989 tudi Konvencijo o otrokovih pravicah.
S tem so v svet poslali sporočilo, da so otroci osebnosti z vsemi pravicami človeka, ki potrebujejo posebno skrb in zaščito.

V 5. a- razredu smo svetovni DAN OTROKA  obeležili z razmišljanjem …

Kaj bi sporočili odraslim?

Naj se starševsko nasilje do otrok takoj konča! Vsi odrasli so bili nekoč otroci. Kako bi se počutili, če bi bili njihovi starši do njih nasilni?  (Nina)

Večina odraslih je dobrih, prijaznih. Nasilni odrasli mi niso všeč. (Mark)

Dragi odrasli! Bodite zgled otrokom. Bodite, kar v resnici ste. (Brina)

Odrasli, nekoč ste bili otroci. Niste Imeli tako onesnaženega planeta in niste živeli v vojni. Zato tega ne počnite današnjim otrokom. Odraslim bi želel sporočiti, naj upoštevajo pravice otrok in naj ne pokvarijo življenja otrokom, ki niso nič krivi. (Svit)

Odrasli, hvala! Od vas se lahko veliko naučimo, če vas poslušamo. (Naja)

Odrasli, vi veliko veste. (Lia)

Odrasli naj prenehajo z vojnama, onesnaževanjem Zemlje, lovom za denarjem. Ne bodite kruti do ljudi! (Lovro F.)

Odrasli, sporočila bi vam, da bodite pametnejši. Ne spodbujajte nasilja, vojne, slabe volje, sovraštva. (Patricija)

Odrasli, zavedajte se, da ste vi in otroci enakovredni. Otroci imamo pravice, ki jih morate spoštovati. (Eva)

Otroci nismo za nič krivi. (Lovro H.)

Nekateri odrasli ste zelo dobri ljudje, nekateri ste nasilneži. (Irenej)