Tujejezični recital Jezik – kultura in tradicija 2023 v Škofji Loki je stalnica

Tujejezični recital Jezik – kultura in tradicija 2023 v Škofji Loki je stalnica kulturnega udejstvovanja naše šole. V okviru UNESCA, ki ga na šoli vodita mentorici Simona Jeran in Nina Mulej, je na okvirno temo Proso okrog 90 nastopajočih predstavilo svoje točke pod drobnogledom svojih mentorjev, ki so predstavljali tako osnovne kot srednje šole. Letos je 7 naših devetošolk: Brina Lužar, Anja Cimerman, Katja Osolin, Ana Kočevar, Katja Vodlan, Lina Glavinac in Lana Gligorević pripravilo zgodovinsko točko Ajda in Slovenci, ki je ponovno požela val navdušenja med gledalci in udeleženci recitala, saj je združevala glasbene, gledališke ter deklamacijske elemente. Mentorica Jasmina Pogačnik je pripravila besedilo, v Škofjo Loko pa jih je spremljala še učiteljica Tajda Urh. Dekleta so se odlično odrezale, točko pa so zagotovo popestrili klavir in ukulele. Mentorica je bila nadvse ponosna na njih.
Po generalki smo ob vroči čokoladi prijetno poklepetale in se tako še bolje spoznale. Ob 12. uri je sledil recital, kjer so se naše učenke predstavile šeste po vrsti od dvanajstih točk. Recital je bil zanimiv, prijeten, predvsem pa lepo kulturno doživetje, na katerega se bomo vrnili tudi naslednje leto, a žal v drugi zasedbi, saj se dekleta v tem šolskem letu poslavljajo od osnovne šole.

Devetošolke z mag. Jasmino Pogačnik