20 . festival gledaliških sanj

V sredo, 12. aprila, smo se učenci od 6. do 9. razreda odpravili v Pionirski dom v Ljubljani. Ob 8.20 uri smo se zbrali v veliki jedilnici, pojedli malico in se pogovorili o bontonu v gledališču. Ogledali smo si kar štiri predstave, ki so se začele ob 10.30. S prvo predstavo so začeli KUD Franc Kotar Trzin z Burko o jezičnem dohtarju. Že čez dobrih 15 minut sta se začeli novi dve predstavi, ki so jih pripravili učenci OŠ Riharda Jakopiča in OŠ A. T. Linharta Radovljica in KD Kropa z naslovi Velikaška norost, Burleska življenja in Kralj v časopisu. Zadnjo predstavo so pripravili učenci Osnovne šole Tržič z naslovom Lahko noč, hudoba. Okoli 13.30 ure smo prispeli nazaj pred šolo.

Meni je bila vsaka predstava všeč, saj je imela vsaka izvirno zgodbo, ki je bila poučna.

Foto: Flavia Pregrad

Lina