Zaključna decembrska prireditev 2023

Že tradicionalno smo tudi letos na zadnji šolski dan v koledarskem letu obeležili državni praznik dan samostojnosti in enotnosti. Na prireditvi, ki je potekala v petek, 22. 12. 2023, smo hkrati praznovali tudi dan jezikov, kateraga tema je bila prijaznost. Po uvodni himni se je občinstvu predstavila raznolika paleta jezikov, ki jih poučujemo na šoli ali pa jih nekateri učenci govorijo kot svoj materni jezik. Tako smo imeli možnost uživati v jezikovnih kopelih materinščine, nemščine, španščine in angleščine, kot glavni začimbi pa smo dodali še po ščepec ruščine in hebrejščine. Proslavo je seveda popestrila tudi glasba – predstavil se nam je šolski pevski zbor z ljudsko izštevanko. Veseli, da smo praznike pričakali v slavnostnem duhu, smo s prijaznostjo v srcu odhiteli v tople domove in objeme najdražjih.

Alenka Kavka