Biotehniški center Naklo

V sredo, 27. 9. 2023, sva se z učiteljico Nino Mulej odpravili v Biotehniški center Naklo na srečanje mreže Unesco pridruženih šol (ASPnet).

Slovenska mreža ASPnet je članica mednarodne Unesco Associated Schools Network, vanjo pa je vključenih več kot 100 vzgojno-izobraževalnih zavodov. Mednarodna mreža je bila ustanovljena leta 1953, sestavlja pa jo več kot 11.000 vzgojno-izobraževalnih zavodov v več kot 180 državah sveta. Slovenija je postala del te velike globalne družine leta 1993. Unesco šole in vrtci delujejo v skladu s štirimi stebri izobraževanja: učiti se, da bi vedeli, učiti se delati, naučiti se živeti skupaj, učiti se biti.

Po predstavitvi nam je dijak Biotehniškega centra Naklo razkazal rastlinjake, pašnik, trgovino in zgradbe, v katerih pridobivajo novo znanje. Pokazal nam je tudi hlev z avtohtonimi slovenskimi živalmi, za katere skrbijo dijaki.

Veseli sva, da sva bili del tega dogodka, saj sva pridobili obilo novega znanja.

Katja Osolin in Ana Kočevar