Prazniki na šoli in doma

Spet smo v šoli, počitnice pa so minile s svetlobno hitrostjo. Božič sem preživel doma, novo leto

Slika, pridobljena s spleta.

pa nekoliko drugače. Za božič sem doma z družino pel pesmi in se zabaval. Dobil sem vratarske rokavice, staršema pa sem kupil copate.
Za novo leto pa je bilo vse drugače. Preživel sem ga na turistični kmetiji Vrbnjak. Tja smo prispeli 30. 12., zato smo imeli še nekaj časa pred novim letom. Božali smo konje, se igrali z muckami in psi. Na novo leto pa smo peli in plesali, gledali ognjemet in imeli iskrice.
Po novem letu smo na kmetiji ostali še en dan. V tistem dnevu smo jahali konje, se spakirali in odšli.
Na šoli pa je bilo drugačno praznovanje. 21. 12. je učence razveselil novoletni ples. Okraševanje jelk po vseh učilnicah pa je bilo prav tako zabavno. Pri likovni umetnosti smo iz papirja izdelovali okraske za jelke in snežinke za na šolski hodnik. Na novoletnem plesu smo plesali, peli in se zabavali. Na zadnji dan pred počitnicami smo si v svojih matičnih učilnicah ogledali e-prireditev ob državnem prazniku – dnevu samostojnosti in enotnosti. Starejši in mlajši so peli in igrali različne predstave. Ko se je to končalo, smo šli domov in začeli razmišljati o praznikih.

Imel sem se zelo lepo in upam, da se ponovi.

Janik