Moj december

Letos bom december prvič doživela v Sloveniji. Tako v Banji Luki kot v Sloveniji vse zaživi v lučkah. Praznični utrip je mogoče začutiti na ulici, v trgovinah, še v nekaterih učilnicah naše šole stojijo smrečice, okrašene z lučkami in novoletnimi okraski. Čeprav je za nekatere december najlepši mesec v letu, meni ni najbolj pri srcu zaradi mraza. Sama imam raje poletne mesece.
Pridne otroke po Sloveniji obiščejo trije dobri možje: Miklavž, Božiček in Dedek Mraz. Na Hrvaškem pa otroke z darili razveseli Božiček. Ker v Banji Luki prevladuje pravoslavna cerkev, božič in novo leto praznujemo kasneje kot kristjani. Pravoslavni božič je tako 7. 1., novo leto pa 14. 1., saj uporabljamo julijanski koledar, ki za gregorijanskim, uporabljajo ga kristjani, zaostaja za 13 dni.
Za praznike bom obiskala sorodnike v Banji Luki in komaj čakam, da skupaj preživimo zabavne trenutke.

Suzana