STVARI KI JIH MOJA STARA ŠOLA NI ZNALA IN IMELA

Moja stara šola v Bosni je bila zelo enostavna. V njej je bilo zelo malo učencev in učiteljev.

V razredu je bilo zgolj od deset do petnajst učencev. Učenci imajo od prvega do petega razreda istega učitelja. Imeli smo eno učilnico in se nismo selili. Nismo imeli jedilnice, v kateri bi jedli šolsko malico ali kosilo. Vsak dan smo si morali kupiti malico v mali prodajalni znotraj šole. Izbirali smo med sendviči, slanimi prigrizki, sladkarijami in pijačo.

V moji stari šoli ni bilo izbirnih predmetov, imeli smo samo normalne ure. Prav tako nismo poznali športnih dni. Nismo imeli garderobnih omaric in nismo uporabljali copat. Ves dan smo bili obuti v superge. Šport smo imeli dečki in deklice skupaj. Učitelji so bili zelo strogi.

Suzana