Tujejezični recital v Škofji Loki

V petek, 17. 10. 2019, smo se Teja, Lara, Živa, Lina, Danaja, Izabela, Marjetka, Ema in Patricija v spremstvu učitelja Jake Črešnarja odpravili na tujejezični recital v Škofjo Loko.

Pred šolo smo se zbrali ob 8.00, od koder smo pol ure kasneje odšli z avtobusom na naš cilj. Ko smo prispeli in poiskali Sokolski dom, smo imeli najprej generalko. Po generalki smo se šli naužit lepot Škofje Loke. Ogledali smo si zunanjost škofjeloškega gradu, pohajkovali smo po mestu in se celo ustavili na vroči čokoladi.

Po vrnitvi v Sokolski dom smo si ogledali prvo predstavo v izvedbi OŠ Jožeta Krajca iz Rakeka, v kateri so so igrali igro Janeza Vajkarda Valvasorja Je pa na Kranjskem ena čudna živalca, v katero so vključili pesem Lojzeta Slaka – V dolini tihi. Naslednjo predstavo smo počakali v zaodrju, saj smo nastopale kot tretje.

Po končani predstavi so nas nagradili z bučnim aplavzom in učiteljevo pohvalo.

Ob 13.30 smo se odpravili na pot do šole, ki je bila polna petja in zabave.

Cel nastop skupaj z izletom se nam je zdel zelo zabaven, a vseeno malce stresen tik pred samo izvedbo točke.

Lara in Živa