Svetovni dan hrane

Svetovni dan hrane obeležujemo 16. 10. Namen tega dne je, da bi hrano po svetu razporedili pravično, saj so nekateri ljudje lačni, medtem ko v bogatih državah bogataši hrano zavržejo. V Sloveniji smo v zadnjih treh letih zavrgli 143.000 ton hrane. Pomanjkanje hrane vodi do različnih bolezni in umiranje dojenčkov ter novorojenčkov.

V preudarno ravnanje lahko vključimo vse ljudi sveta, za pomoč pa se bo odločil vsak posameznik.

Na naši šoli vsako leto s šestošolci izvedemo naravoslovni dan hrane, kjer se pogovarjamo o: zdravi, varni prehrani, zdravem prehranjevanju, lakoti po svetu in čistoči v kuhinji ter pripravi hrane.

Spomnimo se, da je bil 15. 10. dan umivanja rok, ki je zelo pomemben, saj se preko rok širijo različne bakterije, ki vodijo v najrazličnejše bolezni.

Jan Žnidarič Zoubek