Butalci in škofjeloški grad

V petek, 6. 4. 2018, smo imeli sedmi in šesti razredi kulturni dan. Pred šolo smo se zbrali ob 7.45. Odšli smo v škofjeloško gledališče. Ogledali smo si predstavo Butalci, ki je trajala 1 uro. Bila je zelo dobro odigrana, predvsem pa zelo smešna. Govorila je o mestu Butale in prebivalcih, prav tako pa o njihovih vragolijah, o razširjanju cerkve, sajenju soli in o tatu Cefizlju. Po končani predstavi smo si ogledali še škofjeloški grad, kjer smo se eno uro potikali po grajskih sobanah. Ogledali smo si tudi rojstno hišo starodavnega grofa. Potem smo se odpravili domov proti šoli. Vožnja je bila kar prijetna. Pred šolo smo prispeli okoli 13. ure.

Kulturni dan nam je bil všeč in upamo, da se še kdaj ponovi. Misliva, da se vsi strinjamo, da je bila predstava super, saj smo se pošteno nasmejali.

Urban Homec Per in Luka Hribar