Otvoritev prenovljene kuhinje in štirih novih učilnic

Četrtek, 12. 4., je bil na naši šoli dan D. Uradno smo otvorili prenovljeno in sodobno kuhinjo. Z obiskom nas je počastil tudi župan občine Domžale, Toni Dragar.

Kdor je bil na ta deževen popoldan v šoli, si je lahko ogledal zanimivo in zabavno prireditev, ki je nastala pod skrbnim očesom učitelja Boštjana Domjaniča in učiteljev mentorjev. Slavnostno vzdušje, kot takemu dogodku pritiče, so pričarali učenci in učenke od 6. do 9. razreda naše šole. Obiskovalce pa je presenetila tudi Ina Šaj oziroma nekdanja učenka Martina Šraj, kot jo poznajo učitelji in ravnateljica.

Prireditev je bila sproščena in na zelo visoki ravni. Učenci sedmega in osmega razreda so pripravili predstavo Potovanje po Sloveniji, kjer so spoznavali različne narečne jezike naše jezikovno bogate države. Točke je povezoval simpatični učenec Leon, nastopil pa je tudi saksafonist Žiga in pevski kvartet PANJ, ki ga sestavljajo učenke osmega razreda. Na koncu so šestošolci prebrali nekaj literarnih del o kuhinji in hrani, ki so nastala pri pouku slovenščine.

Ravnateljica in župan sta po svojem govoru otvorila kuhinjo s prerezom traku. Po tem slavnostnem dogodku smo vsi prisotni šli na ogled učilnic prve triade v prizidku. Učiteljice predmetne in razredne stopnje so se potrudile in nas po prireditvi povabile na pogostitev v prav tako prenovljeno jedilnico prve triade.

Večer je bil nepozaben. Veselje v očeh učencev in učiteljev ob dveh tako pomembnih pridobitvah je težko opisati. Predvsem pa nas veseli dejstvo, da bomo na šoli lažje zadihali ter se bo počasi življenje vrnilo na ustaljene tirnice.

Neža Novak