Postali smo astronomi za en dan

V sredo, 24. 1., smo imeli 8. razredi astronomski dan. Dan je potekal v dveh delih. Dopoldne smo v šolo prišli  ob 10. uri. Do 12.50 so se zvrstile številne delavnice na temo astronomije, dve od skupin pa sta pridno pekli piškote za zvečer.

Ponovno smo se v šolo vrnili ob 17.30. Najprej smo se prijavili svojim učiteljem in počakali, da se vsi zberemo. Nato smo dobili učne liste in vse skupaj se je začelo. Vodja astronomskega dneva Franc Napast nam je na nebu kazal zvezde in ozvezdja. Sicer mi astronomija ni najbolj pri srcu, vendar sem tokrat v družbi s prijatelji zelo uživala. Imeli smo tudi možnost, da si zvezde ogledamo skozi teleskop, sproti pa smo spretno reševali učne liste. Po končanem delu smo liste oddali in se posladkali z domačimi piškoti in prijetno ogreli s toplim čajem.

Spoznala sem, da je tudi v opazovanju zvezd poseben čar, zagotovo pa mi bo ta dan ostal v lepem spominu.

Mirjam Kostanjšek