22. LJUBLJANSKI MARATON

28. 10. in 29. 10. je v Ljubljani potekal Ljubljanski maraton.

Naj vam malo pojasnim. Ljubljanski maraton poteka vsako leto. Letos je to že dvaindvajseti po vrsti. V soboto so tekmovali učenci: od prvega do petega razreda so tekli na promocijskem oziroma ne tekmovalnem teku. Barve naše šole je zastopalo veliko otrok. Učenci od šestega do devetega razreda  so lahko tekmovali na državnem tekmovanju v maratonu. Seveda so razdalje v sobotnem delu tekmovanja veliko krajše kot pa tiste v nedeljo. V nedeljo se teče na 10 km (rekreativen tek), 21 km (polmaraton), za najbolj pogumne pa razdalja 42 km oziroma maraton. Tega se je letos udeležilo več kot 1516 moških in več kot 390 žensk iz vsega sveta. Vsako leto v Ljubljano prispejo tudi kenijski in etiopiojski profesionalni tekači.

Če se želite preizkusiti tudi vi, se prijavite na 23. Volkswagnov ljubljanski maraton. Ne pozabite pa: maratona se lahko udeleži vsak, vsak pa takih razdalj žal tudi ne more preteči. Zato … ne pretiravajte!

Neža Novak