Matematične sive celice

Z uradne internetne strani Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije je razvidno da so v šolskem letu 1994/1995 poskusno izvedli prvo šolsko tekmovanje z nalogami Evropskega matematičnega kenguruja in ga razširili na učence 3. in 4. razreda.

V naslednjem letu so sklenili šolsko tekmovanje z nalogami razširiti še na učence 2. razreda, od šolskega leta 2003/04 dalje pa so take naloge na voljo za vse razrede osem- in devetletne OŠ.

Tudi letos so na naši šoli učitelji matematike organizirali tekmovanje imenovano Kengurujček, ki je potekalo 16. 3. 2017. Tekmovanja so se lahko udeležili učenci vseh razredov.

Udeleženci so se zbrali v učilnicah prvega drugega in tretjega razreda, ter v učilnicah 4. A in B ter 5. A in C-razreda. Uspešni oziroma najboljši učenci iz posameznih osnovnih šol, ki so se udeležili tega mednarodnega tekmovanja, bodo lahko šli na skupni izlet.

Rezultati tekmovanja na naši šoli so že znani, vendar še niso uradno objavljeni.

Državno tekmovanje bo 22. 4. 2017 na osnovni šoli Dragomelj.

Leon Obrulj