Kulturno s kulturo

Ste vedeli, da je v besedi kulturno tudi beseda KUL? To pomeni, da proslave niso le dolgočasne in dolge, ampak so KUL.

Nazadnje smo ji bili priča v torek, 7. 2. 2017. Kulturno smo obeležili Prešernov dan, torej dan smrti našega največjega pesnika. V predstavi je nastopalo cca. 300 učencev iz skoraj vseh razredov. Vodja dogodka je bila učiteljica slovenščine, mag. Nataša Cotman. Večina točk je bilo povezanih s Prešernovim življenjem in njegovim ustvarjanjem, nekateri pa so zašli v druge vode. Tako smo videli Nebesno gledališče, odigrali so ga člani dramskega krožka, ki ga vodita Tanja Kastelic in Jasmina Pogačnik, točki Nataše Cotman – odlomek iz knjige Stare grške bajke, Filemon in Bavkida, ter Lenča Flenča, vsakdanji dogodek, ki ga je v dramski obliki zapisal Milan Dekleva. Učenci mentorjev Boštjana Domjnanića, Toneta Brezarja, Bojane Lužar, Denisa Robnika, Barbare Č. Rešek, Monike Pogačar, Karmen Logar, Monike Švigelj, Kristine Ferel, Nataše Lenarčič in Petre Janežič so zažareli vsak s svojo točko, od petja, plesa, igranja na inštumente do uprizoritve Prešernovega Povodnega moža, prve umetne slovenske balade. Kot vedno pa je naša ravnateljica, Ana Nuša Kern, zaokrožila s svojim navdihujočim govorom. Proslavo smo predstavili  učencem predmetne in učencem razredne stopnje.

Meniva, da je bila kulturna proslava učencem všeč. Če sklepamo po aplavzu po vseh točkah, o tem ni dvoma. Morda pa so ploskali  zato, ker so vedeli, da naslednji dan ni pouka ??? Ne, to pa že ne, ne na naši šoli, kulturni šoli, ki diha s kulturo.

Hana Pavšek, Tadeja Rems