Šport je praznik

V četrtek, 23. septembra 2021, je bil dan slovenskega športa, ki smo ga praznovali tudi na šolah. Slovenci smo se gibali v vseh oblikah športa, namesto dvigala uporabili stopnice ter bili čim več v naravi.
Datum je izbran kot obletnica 23. septembra 2000, ko je ob zmagi slovenskih veslačev Iztoka Čopa in Luke Špika ter strelca Rajmonda Debevca na poletnih olimpijskih igrah v Sydneyju prvič zaigrala slovenska himna Zdravljica.
Praznik slovenskega športa ni dela prost dan, saj v šolah organizirajo športni dan, tako kot sta ga Katja Kukovec in Olga Šraj Kristan tudi nam. Učenci smo namreč tekli za užitek.
Tega dne pa nismo praznovali le v šolah, temveč tudi v ljubljanskem parku Tivoli, kjer se je okoli 2.000 otrok, starejših in evropskih gostov lahko preizkusilo v več kot 30 športnih izzivih, izmerilo svojo telesno zmogljivost in se pogovorilo o nasvetih glede zdrave športne vadbe.

Brina

Več o športnem dnevu najdete v rubriki Izven šolskih klopi na