Miška Minka pri prvošolcih

Učenci GKL so v četrtek, 17. 6., učence prvih razredov razveselili z lutkovno predstavo Minkine prigode.

Besedilo je zapisala učenka 7. c-razreda Ajda Hudoklin in govori o miški Minki in njenem prijatelju Oskarju, ki se prvič srečata s šolo. Ker ne bosta sošolca, sta žalostna in jezna. Na srečo Minka najde nove prijatelje, Oskar pa tudi, medtem ko bosta svoje prijateljstvo negovala v prostih urah v popoldanskem času.

Prvošolci so bili na predstavo navdušen, še posebej ko so izvedeli, da so učenci poskrbeli za vse: za besedilo, lutke, glasbo … 1. a je GKL-jevcem zaigral tudi angleško igrico o zajčku in navdušil starejše učence. Vsi so tako dokazali, da sta gledališče in nastopanje njihovi močni področji. Obljubili so si, da se naslednje leto zagotovo še srečajo. Verjamemo, da bo temu res tako.