PRILAGANJE NA NOVO OKOLJE

V Slovenijo sem prišla konec avgusta. Od rojstva sem živela v Bosni in Hercegovini, v Banji Luki.

V začetku smo se veliko preseljevali, dokler nismo prišli tja, kamor smo želeli – v Preserje pri Radomljah. Dva dni pred začetkom šole smo naredili prepis. Bila sem zelo srečna in presenečena nad šolo.
Na prvi šolski dan sem mislila, da nihče ne zna govoriti srbskega jezika, ki ga govorim jaz.
Spoznala sem veliko prijateljev. Med njimi sta bili Sara in Zara. Onidve sta mi pomagali, da se znajdem pri šolskih urah. Na začetku sem se pogosto izgubljala v šoli. Po nekaj tednih sem naučila, kje se nahajajo učilnice.
Tu mi je lepo, a vseeno pogrešam Banjo Luko in svoje prijatelje.

Suzana