Kdo je Renata Kosec, kandidatka za županjo občine Domžale?

Foto: Janik

To jesen bodo spet volitve za župana/županjo občine Domžale in tudi to leto je kar nekaj kandidatov, zato sem se odločil, da vam bom predstavil eno izmed kandidatk.

Mesto župana/županje v tako veliki in uspešni občini, kot so Domžale, je zagotovo pomembna naloga. Zakaj ste se odločili, da boste kandidirali za županjo?

Za kandidaturo sem se odločila, ker verjamem, da lahko s svojo ekipo za občino Domžale naredimo veliko več. Poudarek bo na najmlajših in starejših, ustvarili pa bomo tudi prostor zadovoljnih in srečnih ljudi.

Otroška leta človeku za vedno ostanejo v spominu. Kakšni ste bili kot otrok?

Kot otrok sem bila bolj tiha in zadržana. Zelo rada sem se učila v osnovni šoli in posledično nisem imela slabih ocen. Tudi brala sem veliko.

Človek se težko opiše, ampak če bi se morali opisati z eno besedo, katera bi bila?

Nasmejana Renata.

Prosti čas je del vsakdanjika, ki je zelo pomemben. Kako vi preživljate prosti čas?

Prosti čas preživljam z družino. Veliko se ukvarjam tudi s športom.

V otroštvu imamo vzornike. Z njimi se primerjamo, jih posnemamo. Kdo je bil vaš vzornik, ko ste bili otrok?

Moja vzornika sta bila moja starša, saj sta me naučila osnovnih vrednot, kot so delavnost, poštenje, sodelovanje in spoštovanje.

Starejši se pogosto spominjajo osnovnošolskih let. Kakšni so vaši spomini na osnovno šolo?

Meni je bilo obdobje osnovne šole zelo lepo.

Vsak sanja, da bi zadel na loteriji, če bi pa vi zadeli milijon evrov, kako bi ji porabili?

Del denarja bi dala v dobrodelne namene, vendar bi kljub vsemu denarju, ki bi mi ostal, še vedno hodila v službo.

Šport je zelo pomemben, trdijo vsi strokovnjaki. S katerim športom se ukvarjate?

Ukvarjam se s tekom in gorskim tekom, kolesarjenjem, tudi v hribe hodim.

Moja najljubša jed so palačinke, katera je pa vaša?

Moja najljubša jed je rižota.

Veliko je ljubiteljev živali ali jih pa imajo doma. Ali imate kakšnega hišnega ljubljenčka?

Želela sem imeti psa, a ker živimo v stanovanju, imam sedaj mačko, ki ji je ime Zvezdica.

Renata, hvala, da ste si vzeli čas in se predstavili našim učencem in učenkam.

Janik