Povezujemo se z družino

S ponedeljkom, 16. 3., je naš hram učenosti zaprl svoja vrata. Do kdaj?? Odgovora na to vprašanje ne pozna še nihče. Marsikdo bi pomislil, da imamo učenci počitnice, a temu ni tako. S pomočjo učiteljev, ki so nam na voljo preko vseh možnih poti od spletne učilnice, foruma, e-pošte do socialnih omrežij, učenci izvajamo pouk na daljavo. Ravno ta izkušnja je marsikoga od nas prisilila, da smo se naučili organizirati in usklajevati svoj čas, šolske obveznosti ter dejavnosti, ki so nam pri srcu. Že v prejšnjem članku ste prebrali, da je večina učencev mnenja, da ima učenje od doma svoj poseben čar, a da bi ga obdržali za vedno, s tem pa se ne strinjamo. Ko so nas učitelji seznanili, da bomo izvedli dan dejavnosti na daljavo, smo bili kar malce radovedni, kaj imajo v mislih, a njihova ideja nas je navdušila. To sredo, 25. 3., smo posvetili našim najbližjim, si vzeli čas zanje, upočasnili sodoben tempo življenja in preprosto storili nekaj, kar je vsaj enemu članu družine polepšalo dan. In morda je bilo prav to tisto, kar smo vsi potrebovali.

Veselje, hvaležnost, sreča, zabava – vse to in še več vam bodo spregovorile spodnje besede in slike.

Danes je poseben dan za vse mamice. Vse mamice so srečne na ta dan, saj ga lahko preživijo s svojimi malčki. Ne predstavljam si življenja brez mamice. Vsako jutro, ko me zbudi, mi polepša dan. Mamica je samo ena na svetu. Nikoli ji ne reci grde besede, ker jo to  zaboli v srčku. Bodi ponosen na njo. Eni nimajo sreče in mamico zgubijo že v otroštvu in jim je hudo. Zato čuvaj nanjo, saj nobenemu od nas ne bi bilo vseeno, če  bi jo izgubil. Pripravi ji zajtrk, kosilo, danes opravi njena opravila. Vsi bodimo ponosni na svoje mamice.      Zala, 6. razred

HVALEŽNOST
je ritem letnih časov.

Vse, kar prinese