Tujejezični recital v Škofji Loki

Sedem devetošolk in en devetošolec smo se v petek , 19. 10. 2018, odpravili na večjezični recital v Škofjo Loko, ki po vsako leto poteka v okviru UNESCA in se  ga vsako leto z veseljem udeležimo. Tudi letošnje leto ni bilo izjema.

Devetošolci smo v slovenščini in angleščini recitirali pesmi iz naše dvojezične pesniške zbirke Od malega nagaja, pesem nam raja, ki smo jo izdali pred dvema letoma in je v njej zbranih preko 100 pesmi.

Ob spremljavi klavirja so dekleta kvarteta PANJ odpele Pavčkovo pesem Nekaj je v zraku in poskušale v gledalcih prebuditi hrepenenje po literaturi. Po zaslugi naših mentoric Jasmine Pogačnik in Alenke Klavke smo z nastopom odpravili odlično. Po končani prireditvi smo se z avtobusom, v odličnem vzdušju, odpeljali domov.

Eva Kapus, Klara Hauptman