Malo po japonsko, špansko, rusko …

V četrtek, 23. 11., smo imeli 8. razredi kulturni dan. Ob 8. uri smo se z avtobusi odpeljali v Ljubljano, v center naše prestolnice. Tam smo obiskali jezikovno šolo Verba. Učili smo se šestih različnih jezikov: ruščine, kitajščine, japonščine, francoščine, italijanščine ter španščine. Ker je bilo šest jezikov, smo bili učenci razdeljeni v 6 skupin. Pri ruščini smo si ogledovali sadje in zelenjavo ter se pri tem blazno zabavali, pri kitajščini smo si pogledali kitajsko pisavo, ki je še dandanes neke vrste slikopis, pri japonščini smo celo zapeli, pri francoščini smo se naučili predstaviti, pri italijanščini smo se sprehajali po Ljubljani, pri španščini pa smo se igrali igro »SIMON PRAVI«. Meni je bilo zabavno, saj smo si pri izgovorjavi nekaterih besed res lomili jezike. Bilo je zelo zanimivo in poučno. Ko smo vse skupine zaokrožile po vseh postajah, smo se nato peš odpravili do Cankarjevega doma, kjer smo obiskali knjižni sejem. Tam smo ostali približno eno uro. Nato smo se odpravili proti avtobusom in se odpeljali nazaj v šolo.

Kulturni dan mi je bil zelo všeč in upam, da bomo imeli še veliko takšnih kulturnih dni.

Mirjam Kostanjšek