Slovenski tradicionalni zajtrk

Na OŠ Preserje pri Radomljah je v petek, 17. 11. 2017, potekal tradicionalni slovenski zajtrk, za katerega je na šoli poskrbel organizator šolske prehrane, Blaž Mikuž. Na zajtrk sta prišla posebna gosta, in sicer župan občine Domžale, Toni Dragar, in tiskovna predstavnica Občine Domžale.

Veselje se je pričelo ob 7.15, ko so otroci nižjih razredov obiskali veliko jedilnico, kjer so jih že čakale pristne slovenske dobrote. Ob domačem kruhu, maslu, medu in jabolki so na tipke harmonike zaigrali Jure Zajc, Andrej Repanšek, Žan Hribar ter Matej Repanšek, pevka pa je bila Anja Zajc, ki je zapela Slakovega Čebelarja.

Bilo je prav magično, saj je s svojim glasom začarala prav vse goste v jedilnici. Prireditev je povezovala simpatična Eva Kapus. Na koncu je Toni Dragar spregovoril nekaj besed in se malo pošalil glede dobrih mož.

Začetek v petek je bil vesel, odmeven in nepozaben – seveda pa ga naslednje leto ponovimo!

Andrej Repanšek in Matic Grašič