Radi pišemo z roko …

Teden pisanja z roko zbližuje učence, učitelje in na splošno vse ljudi po Sloveniji že vrsto let. Ta teden nas spomni, kako pomembno je pisati z roko iz več razlogov; v šoli na primer, ko po več strani pišemo nareke in nas večina umira od pekoče bolečine v zapestju. To je le zato, da si stvari lažje zapomnimo, saj je vsak živec v zapestju in prstih povezan z možgani, ki pomembne informacije preberejo, predelajo in tako z malo vaje in utrjevanja pridemo do zlate petice.
Letošnje leto je malce zasoljeno, a to še ni razlog, da bi ustavil projekt, ki zbližuje našo državo. Od 18. 1. do 22. 1. je večina šol v Sloveniji pisala z roko na temo Pišem pismo prijatelju. Trije lepi P- ji, ki so zbližali mnogo generacij!
Sicer pa, ker je tehnologija toliko napredovala, nalivnih peres sploh ne potrebujemo več. Mobilniki, računalniki, tablice … Le smejimo se lahko pripovedim staršev, babic in dedkov ter učiteljev, ki pripovedujejo, kako so oni včasih pisali na roke vse stvari. Po eni strani je kar malo žalostno, da smo tako izrabili »dar«, s katerim lahko naredimo mnogo stvari … z le malce domišljije!
Projekt Radi pišemo z roko se je začel 19. 5. leta 2016.
Letošnji teden pisanja z roko je potekal od 18. 1. do 22. 1. na temo Pišem pismo prijatelju. Namen tega projekta je, da bi čim več ljudi pisalo na roke, saj so strokovnjaki ugotovili, kako pomembno in koristno je, da pišemo z roko. Ta projekt se izvaja na večini šol po Sloveniji, tudi na naši se je. Letos je bilo sicer malo drugače zaradi šolanja na daljavo. Razstava izdelkov ni nastala na šolskem hodniku, temveč je koordinatorica projekta učiteljica Tanja Kastelic ustvarila padlet, kjer smo učenci lahko “obesili” svoje pismo.

Ajda in Žana