NPZ

V torek, 7. maja, se je začelo nacionalno preverjanje znanja za 6. in 9. razrede. Vsi smo najprej pisali slovenščino, v četrtek matematiko in v ponedeljek, 13. maja,  tretji predmet; pri šestih je bila to angleščina, devetošolci pa smo se spopadli z DKE – državljanska kultura in etika.

V šoli smo se zbrali ob 8.10. Počakati smo morali v garderobi, dokler ni po nas prišel učitelj, ki je nadzoroval našo skupino. Usedli smo se po sedežnem redu, ki je visel na vratih razreda. Ugasnili smo mobilne telefone in torbe odnesli k tabli. Dobili smo svoje kode in pole. Ko je ura odbila 8.30, smo začeli reševati. Pisanje je trajalo 1 uro in ob pol desetih smo oddali pole. Po končanem preizkusu nas je učitelj odpeljal na malico.

NPZ-ji niso bili pretirano zahtevni in mislim, da smo se vse učili. Rezultati bodo objavljeni 3. 6. in prepričana sem, da bomo vsi zadovoljni.

Erin Gabrijel