Prvošolčkov dan

V četrtek, 15. 11. 2018, so bili prvošolci sprejeti v šolsko skupnost.  Slavnostno dogajanje se je odvijalo v jedilnici, kjer so se roke in ročice naših najmlajših prepletle z rokami devetošolcev.

Začelo se je s ponedeljkom, nato v sredo in še zadnja vaja v četrtek. Ob 17. uri smo se zbrali in šli po hodniku do jedilnice, kjer se je vse dogajalo. Vsi štirje razredi so imeli svojih 5 minut slave, ko so se s točko predstavili vsem gledalcem, in poželi bučen aplavz. Prostor je bil do zadnjega kotička napolnjen s starši, dedki, babicami in ostalimi sorodniki, ki so prišli občudovat svoje malčke. Voditelja iz devetega razreda, Eva Kapus in Tim Ličen, sta spretno krmarila med točkami in hkrati še sama obujala spomine na njun vstop med pripadnike šole.

Piko na i so s svojo gledališko predstavo Skrivnostna skrinja postavili gledališčniki šole, ki so poskrbeli, da so učenci prvih razredov zelo uživali.

Tjaša Grašič