Obisk Knjižnice Domžale

V ponedeljek, 28. 3. 2022, smo se z učenci 7. d-razreda odpravili v Knjižnico Domžale, kjer smo

FOTO: Šest slovenskih lepotic
Slika je pridobljena s spleta.

dodobra spoznali, kaj kakšen znak v knjižnici pomeni, kako knjige ali publikacije lažje poiskati in katere enote sestavljajo Knjižnico Domžale, npr. bibliobus – potujoča knjižnica, enota Ihan, glavna knjižnica v Domžalah nad Mercatorjem …
Knjižničarka nas je naučila, kako si preko njihove spletne strani izposoditi knjigo. Nato smo se odpravili med police z listki, na katerih sta bila napisana naslov knjige in avtor, če je bil znan. Ko smo vse knjige poiskali, smo se odpravili nazaj proti šoli. V šoli smo si ogledali film Brez dotika, ki govori o dveh mladih bolnikih, ki skušata kljub težki bolezni imeti in obdržati razmerje. Najtežje pri vsem je, da se drug drugega ne smeta dotakniti, oddaljena pa morata biti za več deset centimetrov.
Ta kulturni dan mi je bil všeč zaradi iskanja knjig v knjižnici.

Kristijan