Pobiranje smeti in skrb za urejeno okolico šole

Učenci 5. d-razreda

Učenci 5. d-razreda smo se v minulem tednu z veseljem odzvali na pobudo gospe ravnateljice, da okrog šole poberemo smeti. Z navdušenjem smo si zavihali rokave, si nadeli rokavice in se opremili s črnimi vrečami za smeti. V dobre pol ure smo nabrali kar devet vreč odpadkov, med katerimi so prevladovale zavržene maske in ostanki malomarno odvržene embalaže najrazličnejših prigrizkov.
Učenci so po opravljeni »misiji« poročali o velikem osebnem zadovoljstvu, saj jim je všeč, če sta šola in njena okolica čisti in urejeni.
Dogovorili smo se, da bomo akcijo v bodoče še večkrat ponovili, saj nas poleg družbeno-koristnega dela bogati še sproščeno in povezujoče sodelovanje.

Učiteljica Bojana