Dnevi strojništva v Tehniškem muzeju v Bistri

Foto: Marjana Borovnica

Učenci sedmega razredi smo se v petek, 24. 9. 2021, odpravili v Tehniški muzej v Bistro. Tam smo si učenci ogledali veliko zanimivih izumov in starih vozil. Vse pa je najbolj pritegnila kolekcija starodobnikov, ki so bili v lasti Tita.
Na ta dan so v muzeju potekali dnevi strojništva, kjer so se predstavile fakultete teh smeri, ki so poskušale navdušiti učence, da bi se po končanem šolanju vpisali na njihovo fakulteto.

Sedmošolci smo na ta dan izvedli tehniški dan, ki ga je za nas organiziral učitelj Mitja Juvan. Moram priznati, da sem užival, najbolj pa me je navdušila razstava formule iz kategorije Formula Student. Pritegnili so me tudi poizkusi Nikole Tesle.

Miha