Teden otroka, 4. 10.-8. 10. – medgeneracijsko sodelovanje

Letošnji slogan tedna otroka se je glasil RAZIGRAN UŽIJ DAN. Aktivnosti je za naše najmlajše pripravila šolsko skupnost pod mentorstvom Barbare Črnak Rešek in Monike Pogačar. Sodelovali so predvsem učenci osmih in devetih razredov in tako pripravili pravo medgeneracijsko druženje.

V torek, 05. 10., se nas je nekaj učencev iz 9. a in 9. d zbralo na igrišču, kjer smo vodili razne delavnice na temo tedna otroka.
Dekleta iz mojega razreda smo vodile delavnico, kjer so drugošolci morali z zavezanimi očmi hoditi ob vrvi, ki je bila napeljana mimo raznih ovir. Pri tem smo se pogovarjali, kako se o tem počutijo, saj so morali za zaznavanje okolice uporabiti druga čutila kot navadno. Večini je bila delavnica všeč, saj je bil tak način zaznavanja zanje nekaj novega. Tudi me smo ob vodenju zelo uživale, ker nam je druženje in spoznavanje mlajših zelo zanimivo😊.

Nina, Ema in Danaja