Obeleženje evropskega dneva jezikov

V petek, 24. septembra 2021, smo v 1. c, 2. c, 3. a in 4. d-razredu v okviru OPB-ja obeležili evropski dan jezikov, ki ga vsako leto praznujemo proti koncu meseca. Z učenci in učenkami smo se pogovarjali o pomenu različnih jezikov, ki nas obkrožajo, o razliki med maternim in tujim jezikom, predvsem pa o tem, katere jezike govorijo doma in v šoli, ter katere besede v tujih jezikih že poznajo.

Največ učencev je seveda omenilo slovenščino kot materni jezik pa tudi ruščino, hrvaščino, albanščino in portugalščino. Poleg tega govorijo naslednje tuje jezike: angleščino in nemščino, poznajo pa nekaj besed v italijanščini, španščini, francoščini in japonščini, nekdo od učencev pa celo ve, kako se reče borilne veščine po kitajsko!

Naučili smo se, da so jeziki pomembni za sporazumevanje in da nas vsak nov tuji jezik, ki se ga naučimo, bogati. Za konec pa še nekaj izdelkov tretje- in četrtošolcev.

Mentorice Petra Gostinčar, Simona Jeran in Renata Špoljar