Nacionalno preverjanje znanja

V torek, 4. 5., četrtek, 6. 5., in v ponedeljek, 10. 5., so učenci 6. in 9. razredov pisali NPZ (nacionalno preverjanje znanja). Pisali so slovenščino, matematiko ter angleščino. Kljub temu da so lanskoletne generacije omenjenih razredov preteklo šolsko leto izpustile NPZ, tega letos niso ponovili.
Za učence 7. in 8. ih razredov je med temi datumi potekal prilagojen pouk. V šolo smo prišli ob 9. 05. Na to uro bi se učenci zlahka navadili tudi za ostale dni.
Devetošolci in šestošolci so s pisanjem pričeli že s preduro in nato nadaljevali v 1. uro. Takrat so bili  100 % osredotočeni. Zaradi stiske s prostori, učilnic namreč primanjkuje, bi bil ob navzočnosti učencev 7. in 8.  razredov hrup, smo ostali s poukom pričeli z 2. šolsko uro.
Devetošolci so si sedaj zares oddahnili, saj se rezultati NPZ-jev ne bodo šteli pri vpisu v srednje šole ter gimnazije. Rezultati letošnjega šolskega leta so zgolj ogledalo kakovosti šole na daljavo med karanteno.

Ajda in Žana