Naše učenke odnesle vse glavne nagrade

Narisala Maša Podbelšek

S strani 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐚 𝐍𝐨𝐨𝐫𝐝𝐮𝐧𝐠 iz Vitanja smo prejeli vabilo za sodelovanje na literarnem natečaju o vesolju. (Natečaj je bil razpisan po nastopu 𝑛𝑎𝑗𝑚𝑙𝑎𝑗𝑠̌𝑒 𝑎𝑚𝑒𝑟𝑖𝑠̌𝑘𝑒 𝑝𝑒𝑠𝑛𝑖𝑐𝑒 𝑛𝑎 𝑎𝑚𝑒𝑟𝑖𝑠̌𝑘𝑖 𝑝𝑟𝑒𝑑𝑠𝑒𝑑𝑛𝑖𝑠̌𝑘𝑖 𝑖𝑛𝑎𝑣𝑔𝑢𝑟𝑎𝑐𝑖𝑗𝑖, 𝐴𝑚𝑎𝑛𝑑𝑒 𝐺𝑜𝑟𝑚𝑎𝑛, 𝑘𝑖 𝑗𝑒 𝑛𝑎𝑝𝑖𝑠𝑎𝑙𝑎 pesem  𝐸𝑎𝑟𝑡ℎ𝑟𝑖𝑠𝑒 𝑝𝑜 𝑛𝑎𝑣𝑑𝑖ℎ𝑢 𝑧𝑛𝑎𝑚𝑒𝑛𝑖𝑡𝑒 𝑖𝑠𝑡𝑜𝑖𝑚𝑒𝑛𝑠𝑘𝑒 𝑓𝑜𝑡𝑜𝑔𝑟𝑎𝑓𝑖𝑗𝑒, ki jo je p𝑜𝑠𝑛𝑒𝑙 𝑎𝑠𝑡𝑟𝑜𝑛𝑎𝑣𝑡 𝑊𝑖𝑙𝑙𝑖𝑎𝑚 𝐴𝑛𝑑𝑒𝑟𝑠 𝑚𝑒𝑑 𝑚𝑖𝑠𝑖𝑗𝑜 𝐴𝑝𝑜𝑙𝑙𝑜 8, 24. 𝑑𝑒𝑐𝑒𝑚𝑏𝑟𝑎 1968 𝑚𝑒𝑑 𝑝𝑜𝑙𝑒𝑡𝑜𝑚 𝑣 𝐿𝑢𝑛𝑖𝑛𝑖 𝑜𝑟𝑏𝑖𝑡𝑖.)
Na natečaju o vesolju, v organizaciji Centra Noordung, so naše učenke pobrale prva tri mesta ter posebno nagrado.

  1. Zoja Potočnik  – Zatlačim si željo v žep (1x družinska vstopnica za voden ogled, 1x simulator letenja, 1x VR Noordung)
  2. Brina Lužar – Vesolje (1x voden ogled, 1x simulator letenja)
  3. Maša Kopitar – Vesolje (1x voden ogled, 1x VR Noordung)

Posebna nagrada: Maša Podbelšek, ker je poleg pesmi ustvarila še odlično sliko planetov.

Čestitke nagrajenkam in mentorici Tanji Kastelic!