UMETNICA NA DALJAVO☆

Prepričana sem, da veste, kako težje je delo na daljavo kot v živo. Ste se kdaj spraševali, kako je umetnikom v teh časih, ki morajo poleg šole ustvarjati? Je učenje na daljavo večini lažje ali težje? Ali šolanje na daljavo vpliva na umetnost? Odgovore na to in več boste našli v tem besedilu.

Starši se velikokrat pregovarjajo z učitelji in nihče ne ve, kaj sledi. Lahko, da se učitelji začnejo prepirati s Soncem, da premočno sveti, morda bodo starši silili Luno, naj sveti kot sonce, učenci bodo lovili veter in meglo, tisti malo bolj izobraženi učenci se bodo omejili na lovljenje neona ali helija.
Ravnatelji bodo kregali učitelje, ki bodo kaznovali učence, ki bodo okarali starše, ki se bodo jezili nad ravnatelji, in začaran krog se bo od jeze spremenil v začarani bermudski trikotnik in nihče ne bo prišel več ven. No, v redu, malo pretiravam … ali pa preveč!
Šola nam vzame največ časa. No, nekateri končajo hitro, ampak to sigurno nisem jaz. To so posebej tisti, ki hitro razmišljajo, tečejo, pišejo … ne pa rišejo. Verjetno se sprašujete, če to pomeni, da bi Sonic končal šolo še preden se zame sploh začne? Ne sprašujte me, nisem se jaz spomnila, da je Sonic tisti, ki hitro teče. Nekateri se mi smilijo, ker delajo do noči. Jaz se včasih sploh ne zavedam, kdaj končam. Vsi menijo, da so najdaljši ponedeljki. Jaz menim, da je dolg približno 24 ur in to nas vsak dan
opomnijo na oddaji 24 ur. Ampak to ni res, ker dan v resnici traja malo manj, in sicer 22 ur 119 minut in 60 sekund. Ampak nisem specializirana za matematiko. Ker sem umetnica, mi gre samo geometrija.
Ko smo že pri matematiki, sem prepričana, da se vsi mučijo. Punce imajo še posebej probleme, ker imajo težave z lasmi. In povsod se širi, da se jih ne usmilijo, ker državo vodijo večinoma kratkolasi moški, več o tem pa ne vem, ker nisem specializirana za politiko, temveč za risanje.
Meni je všeč, da si lahko med poukom naredim pavzo, kar med naravoslovjem, če to seveda ni zoom. Ampak imam razlog, da lahko naredim med naravoslovjem odmor, ker lahko preprosto neham delati in začnem počivati in strmeti pajka v kotu in rožo. Pa tudi ne morem reči, da nisem delala.
Nekoč je bil večini najljubši predmet športna vzgoja, zdaj pa jo vsi sovražijo. Meni osebno ni bila nikoli všeč. Naj bi to pomenilo, da mi je zdaj všeč? Ne, še bolj jo sovražim. No, učiteljica je zelooooo prijazna in prizanesljiva.
Kot sem prej omenila, je možno prej končati šolo. Ampak razlog za delanje pozno v noč je, da imajo preveč in predolge pavze, med katerimi se lahko zgodi marsikaj, npr. kar od nikoder pridejo na obisk namišljeni prijatelji in naredijo zabavo. Še preden se zavedaš, je ura devet in nimaš druge izbire, kot da vse spodiš in se spet lotiš dela. Vse, kar je dobro, sem že povedala. Ostalo je slabo.
V redu. Ob osmih imamo vsak dan, pa naj bo karkoli, zoom. Ostali zoom-i so tu pa tam, naloge so težje in lažje, oddaje nalog pa nočna mora. Na takšen način se učimo računalništvo, ne pa npr. angleščine.
Angleščina je najnevarnejši predmet, ker vključuje ANGLEŠKI SEV!!!
Ena izmed težav so bili nekoč mlajši bratci in sestrice, ki so vedno pouk hitreje končali zaradi ključnega razloga, in sicer DA NAM BI NAGAJALI!!! Zdaj, ko so v šoli, nam več ne nagajajo. Zdaj njim učitelji nagajajo.
Na splošno je daljava poguba. Poguba je vir žalosti. Žalost je vir jeze. Jeza je vir sovraštva. Sovraštvo ima efekt daljave. Še en začarani bermudski okrogel trikotnik oziroma bermudsko začaran trikotni krog. Saj nima smisla. Potrebujemo radirko, ki zbriše trikotniku črte. To pa ni cepivo, ker sploh
ni kvadratno kot radirka. Torej rešitev je … em … TELEVIZIJA?! Kvadratna je. Ampak rabimo belo televizijo, ker z belo lažje zradiramo daljavo.
Sploh ne vem več, česa si želimo. Si pa veliko ljudi želi manj daljave, korone, politike, šole …
Meni se zdi, da veliko ljudi pretirava. Ne smejte se mi, ker je res. Bojim se kvizov, ki jih učitelji pošljejo. Preveč so strašljivi. Stavim, da večina sovraži delo na daljavo.
Ker sem že tako ali tako doma, ne zapravljam časa s hojo v šolo in iz nje, ker je moja edina pot do zooma (5 korakov) in z zooma (1 korak). Tako dobim več časa za risanje. Enkrat sem v šoli pozabila narediti nalogo, vendar učiteljici nisem mogla obljubiti, da bo do konca meseca narejena, saj bi lahko
sonce začelo padati z neba, lahko bo potres, požar ali kdo ve kaj. Če bi ji obljubila, se bi lahko obljuba prehitro prelomila.
Oprostite, zmanjkalo mi je besed. Nimam pripomb.

Brina/Juniper