Začetek leta za petošolce – morsko obarvan

Učenci 4. razredov bi morali prejšnje leto oditi v Savudrijo v šolo v naravi, ampak so zaradi ekstremnih razmer ostali doma. Letos so kot petošolci odšli v Portorož, kjer je bila “plavalna” šola v naravi tudi izvedena.

Več kot sto učencev se je 21. 9. odpravilo na slovensko obalo. Spremljali so jih razredniki, učitelji športa in tri spremljevalke, saj je bilo za varnost naših plavalcev treba dobro poskrbeti. Tako število učencev je bilo potrebno razdeliti v devet plavalnih skupin.

Učencem je bilo omogočeno plavanje v bazenu in morju. Med prostim časom so se zamotili z odbojko in balinčki. Prespali so v hotelu, kjer so kuharji poskrbeli za dober jedilnik.

Učencem se je izkušnja zdela zanimiva, zelo so bili navdušeni nad aktivnim

programom učiteljev, ki so bili prav tako zadovoljni nad samo izvedbo ŠVN in še posebej  z lepimi odzivi plavalcev.

Učenci so se nazaj domov vrnili v petek, 25. 9. 2020, polni novih izkušenj in plavalnega znanja.

Neža, Žana in Brina