ALI SO NAM STARŠI O RDEČI KAPICI LAGALI?

Vsi otroci smo se v otroštvu srečali z Grimmovo Rdečo kapico, ki govori o prijazni in iznajdljivi deklici, po kateri smo se zgledovali tudi mi, a takrat zagotovo še nismo poznali angleške različice Roalda Dahla.

V Osnovni šoli Preserje pri Radomljah se je v četrtek, 7. 11. 2019, zavrtel muzikal Roalda Dahla. Starši so si ga lahko po roditeljskih sestankih in skupnih govorilnih urah ogledali v veliki jedilnici, kjer so nastopajoči nestrpno pričakovali njihov obisk. V glavne junake preoblečeni učenci zadnje triade so pogumno stopili na oder in se zavzeto vživeli v svojo vlogo.

Predstava je podobna pravljici o Rdeči kapici, a njen konec je bil tragično komičen, saj Rdeča kapica ubije volka in reši babico iz njegovega trebuha. Po 45 minutah se je predstava srečno končala in dvignila množico na noge. Igralci pa so se na koncu zahvalili svoji mentorici Alenki Kavki, ki je pohvalila še pomočnike, ki so pomagali, da je predstava gladko tekla.

Eva in Brina