Kulturno, zgodovinsko, turistično …

V torek, 13. 11. 2018, smo se učenci osmih in devetih razredov odpravili v Ljubljano, prestolnico naše državice v kulture.

Učenci osmih razredov smo se kot vodiči podali po Ljubljani. Ogledali smo si zanimivosti, kot so park Zvezda,  tržnico, Čevljarski most in izvedeli veliko novega o našem glavnem mestu.

Devetošolci smo si ogledali Cekinov grad, v katerem je bila zgodovinska razstava 1. ter 2. svetovne vojne. Vodiči so nas popeljali po kulturnih, zgodovinskih in odmevnih dogodkih prejšnjega stoletja in nam pobližje predstavili potek in razplet obeh vojn. Za nas je bila to krasna ponovitev obravnavane snovi pri zgodovini ter nadgradnja vsega, kar smo že vedeli.

Nato smo se peš vsi, deveto- in osmošolci, odpravili proti Cankarjevem domu. Tam smo si ogledali predstavo Prosto po Prešernu. Predstava je bila veseloigra in je opisovala najbolj znana Prešernova dela, kot so Povodni mož, Turjaška Rozamunda, Pevcu … Po koncu predstave smo se odpravili k avtobusu in se odpeljali proti šoli.

Zgodovinsko-kulturni dan je bil zanimiv, poučen, a hkrati smešen ter zabaven.

Erin Gabrijel, Tjaša Grašič, Lucija Krivec