Kam po osnovki???

vprasajkVsako leto se učenci srečujejo z dilemo, na katero šolo bi se vpisali. O tem začnejo razmišljati že pred devetim razredom oziroma dnevom D, ko se je potrebno vpisati na srednjo šolo. Letos jim je, na srečo, na pomoč priskočila Srednja šola Domžale.

V petek, 16. 12. 2016, so osmošolce povabili na šolo in jim predstavili njihovo delo ter izobraževalne programe, ki jih izvajajo. Učenci so v petih skupinah obiskali delavnice: računalniško, avtomehanično, varilno, kemijsko s kemijskimi poskusi in motoristično. Tako so jim želeli približati dejavnosti, s katerimi se ukvarjajo, in jih morda navdušiti za vpis v njihov izobraževalni program.

Verjamemo, da bo učencem tehnični dan pomagal pri odločitvi za nadaljnje šolanje ali pa jim vsaj olajšal izbiro.

Luka Krapež