Državna prvakinja v logiki

mtkLogika je tekmovanje, ki se ga je udeležilo 25.412 učencev iz vse Slovenije.

Šolsko tekmovanje je na šoli potekalo 29. 9. 2016, državno pa 22. 10. 2016. Tekmovali so učenci od četrtega do devetega razreda. Na državno tekmovanje, ki je bilo organizirano na različnih lokacijah, se je uvrstilo 1854 najboljših logikov Slovenije. Vsak uvrščeni je dobil vrečko z vodo in majico.

Zmagovalka in državna prvakinja v logiki je dosegla vse možne točke – to je bila naša učenka Vita Korošin. Drugo mesto je prav tako zasedla učenka naše šole, Marija Jezeršek. Priprave na tekmovanje iz logike je vodila Lara Kozarski.

Vita Korošin se je že od začetka šolskega leta pripravljala na tekmovanje iz logike. Imela je zelo dobro učiteljico Laro Kozarski. Sama ni pričakovala tako visoke uvrstitve. Zaupala nam je, kaj je skrival test iz logike: naloge iz lingvistike, ugotovitev obraza in japonsko miselno igro. Po objavljenih rezultatih je bila zelo presenečena in vesela, kajti biti v državi na prvem mestu z vsemi možnimi točkami, ni mačji kašelj.

Iskrene čestitke!

Nejc Urbanija, Ester Mišvelj