Sneženi mož za naše najmlajše

V četrtek, 11. 12. 2019, je bila na naši šoli predstava o sneženem možu. Na šolskem odru so se predstavili učenci 6. razredov iz dramskega krožka, ki ga vodita učiteljica Jasmina Pogačnik in Tanja Kastelic. Šestošolci so zablesteli kar dvakrat. Zimsko pravljico so si drugo uro ogledali učenci prvih treh razredov, tretjo uro pa otroci iz bližnjih vrtcev: Gaj, Mlinček in Kekec. Iz vrtcev je prišlo več kot 100 otrok, kar nas je prijetno presenetilo.

Za začetek, ko so se učenci umirili, sta Anja in Patricija zapeli dve pesmi, zimski pesmi, povezani s prazničnim dogajanjem in letnim časom. Takoj za tem je babica prebrala zgodbo o snežaku. Snežak je prišel na oder in to zaigral. Ampak on ni bil navaden snežak, kajti ni maral zime in želel si je videti barve. Za nasvet, kako bi b prišel do barvnih rož, je spraševal živali, ki pa mu niso bile v pomoč. Proti koncu jih je našel, ampak se je potlej stopil.

Učenci so navdušeno ploskali in s pevkama tudi zapeli.

Čeprav je bila pravljična predstava namenjena našim najmlajšim, sva tudi midve neizmerno uživali.

Nena in Rebeka