Petošolci na belih strminah

V dnevih od 4. 3. do 17. 3. je potekala zimska šola v naravi za pete razrede. Učenci so se odpravili smučat na Kope. Zaradi prevelikega števila učencev se je v prvem tednu zimskim radostim naproti podala skupina učencev iz 5. a in 5. b-razreda. Drugi teden pa sta šla smučat še 5. c in 5. d-razred.

Organizatorka šole v naravi je bila učiteljica Marjana Borovnica. Prvi dan so se učenci razdelili v štiri skupine na podlagi znanja in njihovih sposobnosti. Slabši smučarji in tisti, ki so prvič stali na njih, so smučali na lažjih progah, malo boljši in najboljši pa na srednje težkih in težjih progah.

Učenci so smučali 2-krat dnevno, preostali čas pa je bil namenjen vodenim aktivnostim in prostemu času. Zadnji večer pred vrnitvijo domov so učenci priredili zabavo, ki je popestrila 5-dnevno šolo v naravi.

Učenci so bili z napredkom v smučanju zelo zadovoljni, domov pa so se vrnili malce utrujeni, a polni novih spominov.

Marjetka Rakar