Zgodovinsko tekmovanje

10-11 SLOVENSKI SPOMINI.inddTekmovanje iz znanja zgodovine organizira Zavod za šolstvo, pripravi in izpeljejo pa ga državna tekmovalna komisija in učitelji zgodovine. Vsebina letošnjega tekmovanja je bila 100 let prve svetovne vojne in soškega bojišča – SLOVENCI IN PRVA SVETOVNA VOJNA. Tekmovanja so organizirana na treh ravneh: šolskem, področnem in državnem. Šolsko tekmovanje je potekalo na vseh šolah v četrtek, 1. 12. 2016, področno pa bo v sredo, 1. 2. 2017. Najbolj uspešni se bodo pomerili na državnem tekmovanju v soboto, 18. 3. 2017.

Naših učencev, ki so se pomerili na šolskem tekmovanju, je bilo 10, čeprav sta bila prijavljena še dva več. Dva učenca – Peter Krajnc in Daša Čebulj – sta se uvrstila na področno tekmovanje, ki bo v Šmartnem pri Tuhinju.

Iskrene čestitke!

Nejc Urbanija