Prvošolci sprejeti v Šolsko skupnost

_DSC2278Se še spomnite tistih dni, ko ni bilo nobenih skrbi? Ko smo se cele dneve igrali in divjali? Ja, to je bil prvi razred. Ampak tokrat ne govorimo o nas.

Letošnji prvošolčki so v četrtek, 17. 11. 2016, ob 18.00, ob obisku Sapramiške in njihovih genialno »luštkanih« nastopih izkusili, kaj je PRAVA zabava. Proslava se je odvijala v, tokrat zopet premajhni, veliki jedilnici. V orkestru s štirimi letnimi časi so se »prvčki«, vsak s svojo plesno-pevsko točko, predstavili skupnosti učencev, učiteljev in ponosnim pogledom svojih tet, stricev, babic, dedkov in mater ter očetov. Morali bi videti njihove nasmejane obraze. A-jevci so predstavili zimo, b-jevci jesen, c-jevci pomlad in 1. č-razred poletje. Za piko na i sta nas devetošolca Marija in Jošt vodila skozi ta vrvež prikupnih glav in petja … Hvala bogu za njune »zemljevide«. Po uspešni prireditvi so najmlajši nastopajoči dobili tudi darila – majhne mošnjičke, v katerih so se svetili kamenčki s tabelami za igro križcev in krožcev. Za njihov bleščeč izgled so poskrbele učenke pod vodstvom učiteljic Polone Torkar in Vesne Bizalj.

Povemo vam, tisti večer smo bili učenci predmetne stopnje najbolj ponosne »sardine v konzervi«.

Hana Pavšek, Tadeja Rems, Aja Vrenjak