Svetovni dan hrane

svetovni-dan-hraneSvetovni dan hrane se praznuje vsako leto 16. oktobra. Uvedla ga je organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo. Omenjen datum je bil izbran, ker je bila organizacija na ta dan leta 1945 ustanovljena. Glavni namen svetovnega dneva hrane je opozarjanje, da v svetu živi veliko število ljudi, ki trpi zaradi pomankanja hrane. Svetovni dan hrane je bil obeležen tudi v naši šoli. Po besedah Sonje Škarja ta dan obeležujemo že dolgih 20 let.

Letošnje šolsko leto so ga obeležili šestošolci. Po skupinah so se učili o različnih temah, predvsem o zdravem prehranjevanju in ekološki pridelavi hrane. Učiteljica Sonja Škarja je bila z delom šestošolcev zelo zadovoljna, predvsem pa je prepričana, da je vsak posameznik našel kakšno informacijo, ki je ali bo obogatila njegov jedilnik.

Luka Krapež